Dawne gimnazjum w Godzianowie

Uczennice wychodzą ze szkoły

Na obszarze niewielkiej terytorialnie miejscowości w Polsce jaką jest nawet częstokroć nikomu nieznany z geograficznego punktu widzenia Godzianów, znajduje się mnóstwo edukacyjnych punktów i wielorakich placówek pozwalających na tego typu rozwój okolicznych mieszkańców. Co ciekawe, Godzianów od dawien dawna, w tym nawet od czasów trwania drugiej wojny światowej, stanowczo realizuje bardzo silnie rozbudowany wachlarz różnorodnych działań stricte edukacyjnych. W niniejszym wirtualnym poradniku postanowiliśmy natomiast poświęcić zdecydowanie więcej uwagi zwłaszcza działalności godzianowskiej szkoły istniejącej po wygaszeniu dawnego gimnazjum. Więcej na ten temat poniżej.

Panorama regionu Godzianów
W szczególności chcemy tutaj nadmienić, iż gimnazjum, o którym wyżej wspomnieliśmy zostało oficjalnie zakończone w roczniku 2019. W zasadzie ostatni dzień funkcjonowania tego typu placówki edukacyjnej pojawił się w dniu dziewiętnastego czerwca 2019 roku. Warto nadmienić, że do tego wyżej wspomnianego momentu, szkoła o której tutaj mowa była Gimnazjum imienia Jana Pawła II. Z kolei wtedy mury godzianowskiego punktu gimnazjalnego jako ostatnie opuściły dwie klasy trzeciego rocznika. Szkoła oficjalnie przestała funkcjonować, zgodnie z polską reformą oświatową. W zasadzie aż blisko dwie dekady działało gimnazjum godzianowskie, które non stop zmieniało swoje siedziby. Budynki były systematycznie rozbudowywane i zwiększał się także infrastrukturalny charakter szkoły. Warto wspomnieć, iż na uroczystości związanej z zakończeniem funkcjonowania szkoły wręczono na ręce przedstawicieli kadry nauczycielskiego i grono pedagogiczne uczące w dawnym gimnazjum sztandar szkolny.
Autor artykułu: