Godzianów – co to za polska miejscowość?

Wiejskie domy

Do znanych wyłącznie przez nielicznych mieszkańców Polski, bardzo malowniczej miejscowości położonej na terenie województwa łódzkiego zalicza się między innymi wymieniony w tytule niniejszego wirtualnego przewodnika geograficznego Godzianów. Pewnie zastanawiasz się, co to za miejscowość i czym ta mieścina wyróżnia się, że akurat o niej na tyle różnorodnych innych terenów malowniczych w naszej pięknej Polsce postanowiliśmy konkretnie napisać? Dowiesz się tego z dalszych fragmentów. Zachęcamy do poczytania wszystkich zainteresowanych. Więcej poniżej.

Domostwo nad rzeką
W Godzianowie charakterystyczne jest to, że jak na tak małą i stosunkowo nieznaną miejscowość w naszym kraju, wyróżnia ja świetna edukacja i jej dość wysoki poziom. Więcej o tym oczywiście w poniższych fragmentach ale także w niniejszym serwisie zawrzemy bogaty wachlarz informacji w osobnych zupełnie artykułach jakie poświęcone będą zespołowi szkół znajdującemu się właśnie na terytorium Godzianowa. Przejdźmy jednakże do charakterystyki opisywanej tu miejscowości. A mianowicie, Godzianów okazuje się wsią. Jest to obszar ulokowany na terenie województwa łódzkiego, który dokładniej rzecz biorąc znajduje się w gminie o tym samym nazewnictwie, a także usytuowany jest w powiecie skierniewickim. Musimy dodać, że prawdopodobnie opisywany obszar powstał gdzieś w końcówce osiemnastego stulecia o czym z kolei świadczy zapisek historyczny z roku 1792, w którym to pojawiła się wzmianka o miejscowości zwanej Godzianowem. Łączyła się ona przede wszystkim z województwem rawskim a także arcybiskupstwem gnieźnieńskim.
Autor artykułu: