Jak się przygotować, jakie książki kupić i jak dobrze napisać maturę?

szukanie książek w bibliotece

Zawsze, gdy zbliża się matura, rozpoczynają się gorączkowe przygotowania uczniów, by wynik na ich świadectwie był jak najwyższy. Nic w tym dziwnego, przecież egzamin maturalny przesądza bardzo często o tym, czy dostaniemy się na wymarzone studia, czy nie. Wiele kierunków, wymaga od kandydatów najwyższych wyników z matury podstawowej i bardzo wysokich z rozszerzeń. Zwłaszcza najbardziej oblegane i prestiżowe kierunki jak medycyna, czy prawo. Co więc zrobić by wyniki były najwyższe?

Przede wszystkim warto dobrze zaplanować naukę i rozłożyć materiał partiami, tak by mieć czas na naukę oraz, by przed maturą zostało nam jeszcze trochę czasu na powtórzenie. Dobrze jest też zaopatrzyć się z wysokiej jakości zbiory zadań i sumiennie je wypełniać. Gdy czegoś nie rozumiemy, zawsze możemy poprosić nauczyciela lub korepetytora o pomoc. Dobrze jest też wypełniać próbne testy maturalne, by zrozumieć prawidła, jakimi się one kierują - specyficznie ułożone pytania, ilość czasu na wypełnienie wszystkiego.

nauczycielka zmywa tablicę