Ostatnie przygotowania do matury - jak nie dać się stresowi?

chłopak z dziewczyną uczą się w parku

Na zakończenie edukacji podstawowej wszystkich uczniów czeka matura. Wywołuje ona szczególne emocje u wszystkich, a szczególnie u tych osób, które chcą się dostać na dobre, najbardziej oblegane kierunki studiów - jak choćby medycyna, czy prawo. To właśnie dobre przygotowanie skutkuje wysokim wynikiem. Jak dobrze się przygotować do matury?

Egzamin maturalny ma za zadanie sprawdzić naszą wiedzę, zdobytą przez wszystkie lata edukacji. Matura podstawowa jest obowiązkowa, natomiast rozszerzona odbywa się na życzenie zdającego. Testy maturalne rozszerzone znacznie szczegółowiej sprawdzają wiedzę z danego przedmiotu - dlatego są one wymagane na niektóre kierunki. Do matury można się przygotowywać zarówno samemu, jak i z pomocą korepetytora. Lekcje i nauczyciele w szkole z pewnością też pomogą by przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Jak nie ulec presji i stresowi przed maturą? Przede wszystkim na początku - im wcześniej, tym lepiej, przygotować sobie plan nauki. Warto przerobić cały materiał i jeszcze zostawić czas na powtórzenie i próbne testy maturalne. Ponadto należy pamiętać o piciu dużych ilości wody i wysypianiu się.

zegarek kieszonkowy przy książce